600 medewerkers met introducé gingen op 16 december aan boord van het SS Rotterdam om het 40-jarig jubileum van Samenwerkende Assurantie Adviseurs op feestelijke wijze met elkaar te vieren. De kleurrijke avond stond in het teken van geven, met een speciale rol voor oprichter Ton Rombouts. Zo werd aan de medewerkers als dank voor de inzet een bonus in het vooruitzicht gesteld en werd aan Artsen zonder Grenzen een cheque van 100.000 euro overhandigd
Ton lichtte die avond een en ander als volgt toe: “Wij hebben er bewust voor gekozen om de organisatie van het feest in handen te laten van collega’s en kritisch te zijn in onze keuze voor de locatie van ons feest. Op deze manier konden wij besparen op kosten. Het bestuur bestaande uit Ton Rombouts en Rob Noordzij heeft aangegeven het verschil te willen doneren aan twee goede doelen.” Afgevaardigden van Artsen zonder Grenzen (boven) en de hulpactie Kachels voor Oekraïne (mede-initiatiefnemer Sander de Kramer) namen beiden een donatie van €100.000,- in ontvangst en vertelden wat er met de donaties wordt gedaan.
Hoe helpt Artsen zonder Grenzen in Oekraïne?
Miljoenen mensen hebben hulp nodig in Oekraïne. AzG werkt dag en nacht zodat mensen de zorg krijgen die ze nodig hebben. Zo worden ernstig gewonden en zieken per trein geëvacueerd naar veiliger gebied en ziekenhuizen bevoorraad met medicijnen. Ook biedt AzG basiszorg aan mensen die zijn verstoken van medische hulp, schoon drinkwater en elektriciteit. Minstens zo belangrijk is het dat chronisch zieken medicijnen krijgen, en dat de mentale gezondheid van mensen niet onderbelicht blijft.Lees hier meer over de projecten van Artsen Zonder Grenzen in Oekraïne.
Hoe helpt Kachels voor Oekraïne? De mensen in Oekraïne vrezen de zwaarste winter sinds de Tweede Wereldoorlog. Omdat Rusland bombardementen heeft uitgevoerd op energiecentrales in het hele land hebben veel Oekraïners geen stroom. In sommige steden kan het kwik ‘s winters dalen tot -20.En dan te bedenken dat veel huizen door het oorlogsgeweld zijn verwoest. Mensen zitten dus letterlijk in de bittere kou, in kapotgeschoten huizen zonder ramen. Om hen de winter door te helpen gaat hulpactie Kachels voor Oekraïne zoveel mogelijk kachels in Oekraïne brengen. . Lees hier meer over Kachels voor Oekraïne
