ARAG SE neemt na ‘Ierland’ ook D.A.S. UK over


De ARAG Group en ERGO Versicherung AG, hebben een overeenkomst getekend voor de overname van D.A.S. UK, ERGO’s rechtsbijstandverzekeringsbedrijf in het Verenigd Koninkrijk. Eerder nam  ARAG ook al  de activiteiten van DAS in de Republiek Ierland, om hiermee zijn internationale expansiekoers voort te zetten. Eerder werden entiteiten opgericht in Canada en Australië

Sinds 2006 runt de ARAG Group haar activiteiten in het Verenigd Koninkrijk via ARAG plc als Managing General Agent, met een bruto premie-inkomen van £61 miljoen in 2022. D.A.S. UK begon zijn activiteiten meer dan 40 jaar geleden en runt vandaag de dag een rechtsbijstandverzekeringsmaatschappij (D.A.S. Legal Expenses Insurance Company Limited) en een advocatenkantoor dat rechtsbijstandclaims behandelt (D.A.S. Law Limited), die beide worden ondersteund door een administratief dienstenbedrijf (D.A.S. Services Limited). De totale bruto premieomzet  van D.A.S. Legal Expenses Insurance Company Limited bedroeg £129 miljoen in 2022.


“De internationale activiteiten van de ARAG Group vormen een substantieel onderdeel van onze strategische positionering. Dit gezegd hebbende, is de geplande overname van D.A.S. UK een unieke kans om een complementair Brits bedrijf te verwerven en nieuwe perspectieven te bieden voor zowel onze klanten als onze werknemers. Het combineren van de diepgaande kennis en buitengewone vaardigheden van beide entiteiten zal resulteren in producten en diensten van topkwaliteit ten voordele van alle klanten”, verklaart Dr. Renko Dirksen, Speaker of the Board of Management bij ARAG SE and Non-Executive Director bij ARAG plc.

.”We zijn enthousiast over de mogelijkheden die deze voorgenomen overname biedt, aangezien we een langetermijnstrategie volgen, waarbij we sterk investeren in het Britse segment van rechtsbijstandverzekeringen. We zijn van plan om een ‘best of breed’ portfolio aan te bieden om nog bredere en betere producten en diensten te leveren aan een breder klantenbestand – waarbij we onze klanten en zakenpartners altijd op de eerste plaats zetten”, zegt Tony Buss, CEO ARAG plc.

De ARAG Group verwierf eerder al de activiteiten van D.A.S. UK’s vestiging in de Ierse Republiek in 2019, evenals de volledige D.A.S. activiteiten van ERGO Group in Canada in 2021. De bereikte overeenkomst moet nog worden goedgekeurd door de regelgevende instanties. Totdat deze is verkregen, zullen ARAG plc en D.A.S. UK onafhankelijk blijven opereren zonder veranderingen in de activiteiten Over de verkooprijs wordt geen mededeling gedaan

 DAS biedt al meer dan 20 jaar juridische verzekeringsproducten voor particulieren en commerciële ondernemingen in de Republiek Ierland. Met een marktaandeel van ongeveer 60% en een bruto premie-inkomen van ongeveer 6 miljoen euro in 2018, is het bedrijf de marktleidende aanbieder van juridische verzekeringen in de Republiek Ierland. “Ierland was 

het 18e land dat wordt bediend door de ARAG Group. We kijken ernaar uit om ons bereik in Europa uit te breiden en veelbelovende groeimogelijkheden veilig te stellen, wat voor ons van groot strategisch belang is”, verklaart Dr. Dr. h. c. Paul-Otto Faßbender, CEO en meerderheidsaandeelhouder van de ARAG Group. ARAG heeft onlangs entiteiten opgericht in Canada en Australië.